niedziela, 14 stycznia 2018

Niezbędnik w puszczy

Jeśli kliknęliście link do tego wpisu z myślą, że dowiecie się, jaki sprzęt zabrać ze sobą do puszczy to... muszę Was rozczarować ;) Dziś mowa będzie o tym, jak merytorycznie przygotowujemy się do wyjazdu. Nie wiem, jak Wy, ale my lubimy przed każdą wyprawą wprowadzić siebie i dzieci w odpowiedni klimat. Planujemy, co będziemy robić. Szukamy informacji, co ciekawego możemy zobaczyć. Przed wyprawą do Puszczy Białowieskiej sięgnęliśmy, więc po trzy książki Tomasza Samojlika - polskiego biologa, autora komiksów i książek dla dzieci, który mieszka na obrzeżach Puszczy Białowieskiej.

1. Tomasz Samojlik, "Pikotek chce być odkryty", Wydawnictwo "Widnokrąg" 


Książka o Pikotku - tajemniczym zwierzątku, które bardzo pragnie być odkryte - ma nietypową postać kilkumetrowej harmonijki. Nie zawiera słów, a jedynie piktogramy w komiksowych dymkach. Nasz 4-latek "czyta" ją więc sam (choć najczęściej robimy to razem, bo jest to ten typ książki, który wciąga także dorosłych). Pikotek wędruje przez las i spotyka różne zwierzątka (m.in. żubra, dzika, zająca), a my możemy śledzić ich historie. Każdy "czyta", więc historię o Pikotku po swojemu. Bardzo lubimy takie książki!

2. Tomasz Samojlik, "To nie jest las dla starych wilków", Wydawnictwo "Kultura Gniewu", seria "Krótkie Gadki"


"To nie jest las dla starych wilków" to propozycja dla trochę starszych czytelników. Jest to zbiór 18 krótkich opowieści komiksowych z życia (dość szalonego!) lasu i jego mieszkańców. Zabawne historie w bardzo przystępny sposób przekazują naukową wiedzę. Humor, liczne nawiązania do popkultury i  świetne rysunki - doskonała rozrywka gwarantowana!

3. Tomasz Samojlik, "Żubr Pompik. Ślady na śniegu", Wydawnictwo "Media Rodzina"


"Żubr Pompik. Tropy na śniegu" to jedna z czterech książek o sympatycznym, małym żubrze, który razem z siostrą Polinką, mamą Poradą i tatą Pomrukiem mieszka w puszczy. Razem z nim poznajemy innych mieszkańców lasu i ich zwyczaje.  Lektura idealna na długie zimowe wieczory. Wspaniałe źródło wiedzy o puszczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz